Ar laikysenos koreguokliai padeda?

laikysenos koreguoklis

Ar laikysenos koreguokliai padeda?

„Ar laikysenos korektoriai padeda ištiesinti nugarą?“

Tai yra dažnas klausimas, kurį gauname iš skaitytojų, ypač tų, kurie svarsto galimybę įsigyti laikysenos koreguoklį.

Kas skatina šį susidomėjimą?

Daugelis mūsų skaitytojų ieško lengvo sprendimo, kaip ištaisyti blogą laikyseną. Daugelis didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami. Kadangi didelę mūsų darbo dalį lemia technologijos, mes esame priversti valandų valandas sėdėti spoksodami į kompiuterį ir atsakinėdami į telefono skambučius.

Tiesa yra tokia, kad mes negalime ilgai būti vienoje pozicijoje! Dėl sėslių padėčių, kurias mes patiriame beveik kiekvieną dieną, gali išsivystyti bloga laikysena. Ši „bloga“ laikysena neišvengiamai lemia nugaros raumenų disbalansą, įtampą ir diskomfortą. Blogiausia, kad skausmas gali būti nepakenčiamas.

Kiekvieno laikysena yra skirtinga. Prasta laikysena paprastai reiškia, kad pečiai šiek tiek pasvirę ar suapvalinti. Tai sukelia įtemptus krūtinės raumenis ir silpnus pečių / viršutinės nugaros raumenis.

Deja, išspręsti problemą nėra paprasta. Mes negalime mesti savo darbo; ir negalime nustoti dirbti prie stalo sėdėdami.

Iškyla skirtingi klausimai: kaip nustoti kūprintis? Kaip išvengti per daug sėdėjimo biure? Ir, be abejo, ar laikysenos korektoriai gali padaryti mūsų kasdienį darbą patogesnį ir užkirsti kelią nugaros skausmams? Šiame straipsnyje mes Jums pasakysime:

– Kas yra laikysenos korektorius.

– Kaip veikia laikysenos korektoriai.

– Ar jie naudingi?

– Ar yra mokslinių įrodymų dėl laikysenos korektorių?  

Turėdami visas šias žinias, galite nuspręsti, ar laikysenos korektorius Jums tinka. Bet prieš atsakydami į klausimą „ar veikia laikysenos korektoriai?“, Dabar paaiškinsime, kokie jie yra.

Kas tiksliai yra laikysenos korektorius?

Laikysenos korektorius taip pat gali būti vadinamas voriuku arba nugaros įtvaru. Rinkoje yra daugybė skirtingų laikysenos korektorių tipų, tačiau dažniausiai juose yra du dirželiai, kurie traukia pečius atgal.

Šių laikysenos korektorių dydžius galima reguliuoti ir suveržti. Jie dirba palaikydami taisyklingą pečių padėtį ir teikia paramą, leidžiančią palaikyti tiesų stuburą, neutralesnį kaklą ir nugarą.

Dabar, kai mes žinome, kas yra laikysenos korektoriai, metas sužinoti kaip jie veikia?

Kaip veikia laikysenos korektoriai?

Laikysenos korektoriaus paskirtis – suderinti pečių ir krūtinės raumenis. Trumpai tariant, laikysenos petnešos yra skirtos apriboti pasilenkimą ir pečių suspaudimą, laikant nugarą tiesioje padėtyje.

Šie laikysenos korektoriai apima tai, kas vadinama „audinių adaptacija“. Tai reiškia, kad kūnas per ilgą laiką pripranta prie esamos padėties.

Štai kas nutinka: adaptacijos metu krūtinės raumenys sutrumpėja, o nugaros raumenys padidėja. Petnešos gali pakeisti šią reakciją traukiant raumenis į neutralią padėtį. Taip Jūs turėtumėte nustoti kūprintis.

Tai palaipsniui leidžia automatiškai išlaikyti tiesią laikyseną po ilgo naudojimo. Kai kuriems tai iš pradžių atrodo nepatogu, tačiau kadangi kurį laiką jį nešiosite, priprasite prie to, kaip jis jus laiko.

Atminkite, kad kai jūsų raumenys yra mokomi išlaikyti vertikalią padėtį, jie ilgainiui išmoksta būti tokioje pozoje be trenerio. Po ilgo nešiojimo Jūsų raumenys nebegrįš į senąją poziciją.

Ar laikysenos korektoriai veikia pagal mediciną ir mokslą?

Pažvelkime į laikysenos korektorių pranašumus ir sužinokime, ar jie įrodyti mokslu. Jie yra čia:

1. Pagerina išlyginimą

Jei dirbate prie stalo ir kasdien praleidžiate sėdėdami daugiau nei 8 valandas, tada tikriausiai skundžiatės netaisyklinga laikysena ir skaudančiu, palinkusiu kaklu į priekį.

Laikysenos korektoriai padeda iš naujo suderinti jūsų stuburą, atitraukdami pečius atgal ir pakeldami krūtinę, kad tinkamai stovėtumėte.

2. Gerina savivertę

Tiesi laikysena neabejotinai rodo aukštą savęs vertinimą ir pasitikėjimą savimi. Tokia yra daugelio studijų pozicija. Rezultatai aiškūs: tie, kurie stovi ar sėdi laikydamiesi geros laikysenos, labiau jaučia didesnį susikaupimą ir dėmesingumą. Atsirandantis pasitikėjimas ugdo pasitikėjimą savimi.

Laikysenos korektoriaus petnešos pagerina laikyseną ir pagerina išvaizdą, sustiprina pasitikėjimą savimi ir pagerina darbo našumą.

3. Skausmo valdymas

  Visi mes turėjome tam tikrą kaklo skausmą, be abejonės, sėdėdami blogai suplanuotose biuro kėdėse. Užimti susikaupimo pamirštame net akimirką atsipalaiduoti ir išsitiesti.

Laikysenos korektoriaus petnešos sumažina išorines, nepageidaujamas kūno jėgas dėl neteisingos laikysenos, taip palengvindamos kaklo, nugaros ar pečių skausmą. Gaunate daugiau pečių ir stuburo paramos, šiek tiek mobilizuodami, kad palengvintumėte diskomfortą ir lėtinį skausmą.

4. Reabilitacija

  Tiems, kuriems yra kaklo, pečių ar stuburo traumos, reikalinga papildoma pagalba. Norite sumažinti judėjimą šiose vietose. Tai reiškia tam tikrą mobilizaciją, kad būtų užtikrinta reabilitacija ir greitas pasveikimas. Daugelis nesuvokia, kad laikysenos korektoriai daro stebuklus dėl traumų.

5. Pagerina psichinę būseną ir nuotaiką

  Daugybė tyrimų rado ryšį tarp laikysenos ir nuotaikos sutrikimų, įskaitant depresiją ir nerimą.

Vėl pamėginkite sėdėti vertikaliai, kai tai skaitote; galite jaustis labiau pasirengę, atsakingi ir dar galingesni.

Vieno tyrimo metu 86% dalyvių studentų teigė, kad lengviau atsiminti neigiamus prisiminimus ir emocijas būnant pasvirusioje pozicijoje. Palyginimui, 87% respondentų įsitikino, kad sėdint stačioje padėtyje lengviau pasiekti teigiamų prisiminimų ir emocijų.

6. Prevencija

Kalbama ne tik apie blogos laikysenos gerinimą, bet ir apie prevenciją. Jei nerimaujate, kodėl gi nesiimant atsargumo priemonių, kol dar nieko neįvyko. Mes visi norime geros laikysenos, bet dažnai nesiryžtame su savo sėsliais gyvenimo būdais.

Senas posakis „Vienas lašas prevencijos lygus geresnei ateičiai“ yra tiesa. Panaikinkite blogą kūno pozą, iki kol skausmas taps Jūsų liga.

Tie, kurie sėdi prie kompiuterio, yra patys blogiausieji kaltininkai. Laikysenos korektorių Jiems reikia labiau nei bet kam kitam.

Daugeliui vadovų patogu tam tikrą laiką per dieną nešioti petnešas. Norėsite nešioti laikysenos korektorių žinodami daugybę privalumų sveikatai.

7. Mažina galvos skausmą

Galvos skausmas gali pagerėti panaudojus laikysenos koreguoklį, nes galvos skausmą sukelia kaklo įtampa. Tiesą sakant, galvos skausmai kyla dėl įvairių įtampų, maždaug 78% pacientams, kenčiančių nuo didelio galvos skausmo. Laikysenos gerinimas yra vienas iš pirmųjų pasiūlymų, kai reikia gydyti nefarmakologinį galvos skausmų gydymą.

8. Biologinis grįžtamasis ryšys

Kai kurie laikysenos korektoriai veikia kaip smegenų grįžtamasis ryšys, siunčiant signalus, kai kūno laikysena pradeda blogėti, pavyzdžiui, smegenys perspėja žmogų grįžti į taisyklingą laikyseną.

9. Kovoja su letargija (liguistas miegas, iš kurio neįmanoma pažadinti)

Taigi daugelis žmonių skundžiasi, kad yra pavargę ir tingūs. Tai gali būti dėl blogos laikysenos. Ekspertai žino, kad energija padidėja palaikant tiesų stuburą ir tai paveikia produktyvumą.

Laikysenos korektoriaus petnešos gali ištaisyti stuburo išlyginimą, galų gale padarydamos jus mažiau mieguistą ir energingesnį.

10. Geresnis kvėpavimas

Moksliškai įrodyta, kad tiesi nugara palengvina kvėpavimą, nes plaučiai yra mažiau suspausti ir turi daugiau kvėpavimo vietos. Tinkama laikysena pagerins nuotaiką, energiją ir deguonies suvartojimą. Kraujas, kuriame yra daug deguonies, yra labai sveikas jūsų raumenims, kraujotakai, virškinimui ir odai.

11. Mažina stresą

Kortizolis gaminamas, kai kūnas patiria stresą. Tiesiog išsitiesdami ir palaikydami taisyklingą laikyseną, galite tapti labiau atsipalaidavę.

Daugelis skaitytojų klausia ne tik „ar veikia laikysenos korektoriai“, bet ir kada, ir kiek laiko juos galima naudoti.

Kada galima naudoti laikysenos korektorius?

Apskritai, jie gali būti naudojami bet kada, kai pasireiškia bloga laikysena, jaučiate juosmens, kaklo arba nugaros skausmus, ar kūprinatės ir Jūsų pečiai linksta į priekį.

Neteisinga laikysena sukuria raumenų disbalansą, kuris neigiamai veikia jūsų emocinę būklę, sėdėjimo padėtį ir galimybę gyventi aktyvų gyvenimo būdą; jie gali sukelti laikysenos anomalijas, tokias kaip kifozė, lordozė, skoliozė, plokščia nugara, suapvalinti pečiai ir t.t.

Taigi laikysenos korektoriai gali būti naudojami šioms ligoms gydyti:

– Sportinės traumos, tokios kaip patempimai, pečių nestabilumas, raktikaulio lūžis ar sulaužytas apykaklės kaulas.

– Bloga laikysena, pvz., Lordozė, kifoskoliozė, krūtinės ląstos kifozė, ir netinkama stuburo laikysena.

– Skausmas, susijęs su sustingimu, osteoporoze ir apykaulės sužalojimu.

– Palaidi raiščiai.  

Kiek laiko turėtume naudoti laikysenos korektorius?

 Ne kartą girdėjome šį klausimą. Žmonės tikisi greito rezultato. Tobulėjimas vyksta ne per naktį.

Korektoriai gali akimirksniu ištaisyti jūsų laikyseną ir priversti jus atrodyti aukštesniu ir geresnės formos, tačiau pašalinus petnešas, jūsų kūnas grįš į pradinę pozą. Skirkite procesui pakankamai laiko ir tikrai pamatysite rezultatus.

Dėvėkite laikysenos korektorių Jūsų nauju įpročiu. Laiko trukmė, žinoma, skirtingiems žmonėms skirsis, tačiau prietaisas ilgainiui sustiprins ir ištiesins jūsų stuburą. Vidutiniškai vartotojams patariama nešioti 20-25 minutes per dieną. Kai nenaudojate, stenkitės išlaikyti gerą laikyseną.

Užsidėjus, jaučiate lengvą raumenų skausmą, ragindami išlaikyti gerą laikyseną ir nebegrįžti prie savo senosios pozicijos. Nešioti reikia keletą mėnesių (mažiausiai 4 – 6 savaites), nešiojant laikysenos korektorius galima padaryti nemažą skirtumą.

Koks yra galutinis atsakymas į klausimą: „Ar laikysenos korektoriai veikia? Atsakymas yra „taip“, laikysenos korektoriai veikia ir mes juos rekomenduojame. Daugelis jų yra priimtinos kainos ir iš tiesų gali pasirodyti gera investicija, ypač jei didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdėdami prie stalo.

Prieš pirkdami, perskaitykite šias rekomendacijas.

Laikysenos korektoriaus naudojimo rekomendacijos

– Rekomenduojama įsigyti petnešas, tinkamo dydžio.

– Nusipirkite tokį, kurį galima dėvėti paslėptą po drabužiais.

– Įsitikinkite, kad prietaisas tinkamai (pakankamai sandariai) patraukia pečius atgal, nesuvaržydamas kaklo ir nugaros.

– Išmokite naudotis prietaisu, kai Jūsų laikysena yra silpna, kuri gali būti darbo metu, ypač popietę. Jei pradedate lieknėti, tai tikrai laikas.

– Dažnai nešiokite laikysenos korektorių. Kuo daugiau, tuo geriau, tuo labiau sumažės laikas, kol pagerės jūsų laikysena.

– Sportuodami galite pasirinkti nešioti laikysenos korektorių, jei nemanote, kad jis riboja jūsų judėjimą. Niekada nenešiokite, jei jaučiate nugaros skausmą ar sunkumą kvėpuojant. Jei laikysenos koreguoklis per daug veržia, tiesiog atlaisvinkite, kiek reikia.

– Prieš įsigydami laikysenos korektoriaus petnešas, atidžiai peržiūrėkite pasiūlymus, kad rastumėte gerą produktą ir pasitarkite su savo šeimos daktaru.

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

Žiemos nuolaidos iki 40% | 14 dienų grąžinimo garantija | Nemokamas siuntimas nuo 40€

X