Kaip išsirinkti laikysenos korektorių ir viskas apie juos?

laikysenos korektorius

Kaip išsirinkti laikysenos korektorių ir viskas apie juos?

„Kaip išsirinkti laikysenos korektorių ir viskas apie juos“

Ar jus kankina nugaros skausmai, lėtiniai galvos skausmai ar net kaklo įtampa? Jei taip, galbūt Jums padės voriukas nugarai.

Deja, dėl šiuolaikinio pasaulio, kuriame dabar gyvename, daugelis iš mūsų dienas leidžiame prisiglaudę prie kompiuterių, keldami telefonus prie ausų ar net žiūrėdami televizorių. Nors tai nėra vienintelės prastos laikysenos priežastys, jos gali turėti didžiulę įtaką mūsų nešiojimui.

Tikėtina, kad jei jus kamuoja vienas iš aukščiau išvardytų dalykų, gali kilti problemų dėl laikysenos ir, deja, ištaisyti blogą laikyseną gali būti labai sunku. Kai nugara, pečiai ir kaklas tam tikru būdu susilygina, atsikratyti įpročio gali būti sunku.

Vienas iš efektyviausių būdų ištaisyti blogą laikyseną yra Voriukas nugarai. Nors galite manyti, kad sūkurinės vonios, masažo salonai ir kita veikla padės, jie tik laikiną daugelio žmonių problemų sprendimą.

Šiame straipsnyje mes Jums pasakysime viską, ką reikia žinoti apie laikysenos korektorių. Papasakosime apie kai kuriuos jų naudą sveikatai, kas sukelia blogą laikyseną, ir pabrėšime keletą skirtingų tipų laikysenos korektorių, esančių šiandieninėje rinkoje.

Korektoriai

Galiausiai pasidalinsime kai kuriomis specifikacijomis, į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi laikysenos korektorių, ir pademonstruosime kai kuriuos šiandien gerbiamus gamintojus. Taigi, nieko nelaukę, pradėkime.

Kas yra laikysenos korektorius?

Taip pat žinomas kaip laikysenos įtvaras, laikysenos korektorius yra prietaisas, dėvimas išorėje, siekiant ištaisyti trumpalaikes ir ilgalaikes laikysenos problemas.

Korektoriai

Paprastai šie mechanizmai išlaiko nugarą, pečius ir kaklą išlygintas ir vertikaliai, treniruodami kūną išlaikyti taisyklingą ir sveiką padėtį.

Laikysenos korektorius dažnai nešiojamas tam tikrą laiką, kol raumenys yra pakankamai stiprūs, kad galėtų sveikai palaikyti kūną. Šie prietaisai paprastai dėvimi maždaug 30 minučių, kad raumenys galėtų atsipalaiduoti.

Kodėl gera laikysena svarbi jūsų sveikatai

Gera laikysena padeda paskirstyti reikiamą spaudimą įvairiems kūno raumenims, raiščiams ir sausgyslėms. Padėdami šioms kūno dalims veikti taip, kaip turėtų, žymiai sumažinsite kaulų ir sąnarių apkrovą.

Tai, savo ruožtu, turi domino efektą likusiai jūsų kūno daliai. Sumažės tikimybė susirgti artritu ir kitomis degeneracinėmis ligomis.

Jei laikysitės gerai, jūsų raumenys ir kaulai bus geros sveikatos, o tai reiškia, kad jie galės išlaikyti jūsų organus tinkamoje padėtyje ir taip išlaikyti numatytas funkcijas.

Bloga laikysena gali sukelti rimtų sveikatos problemų

Blogą laikyseną dažnai lemia silpni ar įtempti raumenys. Tyrimai taip pat rodo, kad nutukimas, nėštumas ir netinkamos avalynės dėvėjimas gali turėti didelės įtakos mūsų laikysenai. Tačiau bloga laikysena taip pat gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Štai keletas iš jų:

 • Kaklo skausmas

Kaklo skausmas yra viena iš dažniausių blogos laikysenos priežasčių. Tai dažnai nutinka dėl to, kad per daug laiko praleidžiate gulėdami prie kompiuterio ar stalo. Tai taip pat dažna problema, su kuria susiduria žmonės, kurie daug laiko praleidžia rašydami savo telefonuose.

Korektoriai

 • Galvos skausmas

Kadangi mūsų nugaros raumenys yra susieti su pečiais ir, žinoma, kaklu, dažnai matome, kad blogos laikysenos žmonės kenčia nuo įtampos galvos skausmo. Šie galvos skausmai dažnai gali būti jaučiami ant kaktos ir aplink akis, smilkinius ir ausis.

 • Nugaros skausmas

Viršutinės kūno dalies raumenys yra sujungti su stuburu ir kitomis jautriomis vietomis, kurios eina per nugarą. Netinkama laikysena gali sukelti rimtų, o kartais ir gyvenimą keičiančių skausmų, dėl kurių, netinkamai gydant, gali būti surišta lova.

 • Pečių skausmas

Jei daug laiko praleidžiate gulėdami, galite pastebėti, kad jaučiate stiprų pečių skausmą. Tai dažnai taip pat gali sukelti per didelis ar nepakankamas pratimas. Pečių skausmas gali turėti tiesioginį poveikį likusiai viršutinei kūno daliai ir netgi sukelti kaklo ir galvos skausmą.

 • Virškinimo trakto skausmai

Jūsų virškinimo sistema kasdien dirba viršvalandžius. Tai padeda jums perkelti maistą per kūną ir užtikrinti tinkamą maistinių medžiagų balansą, kad tinkamai veiktų.

Bloga laikysena gali paveikti jūsų virškinimo organus, nes jie suspaudžiami taip, kad jie nebegali veikti taip, kaip turėtų. Tai gali sutrikdyti jūsų medžiagų apykaitą ir sutrikdyti jūsų organizmo gebėjimą apdoroti įvairius maisto produktus.

Kaip veikia laikysenos koreguoklis?

Laikysenos korektorius treniruoja kaklą, pečius ir nugarą, kad jie iš naujo išsilygintų, stiprindami šerdį ir sumažindami spaudimą nugarai, taip pat pilvui ir kaklui.

Korektoriai

Šie prietaisai, paprastai pagaminti iš elastingos medžiagos ir dėvimi juosmens srityje, laiko jūsų kūną teisingoje padėtyje, kad treniruotų pagrindines šerdies ir nugaros raumenų grupes, kad išmoktumėte palaikyti sveiką laikyseną.

Laikysenos korektoriai idealiai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo nugaros skausmų, skoliozės ir įvairių kitų sveikatos sutrikimų, taip pat žmonėms, kurie patyrė traumą keliant sunkius daiktus.

Kas turėtų dėvėti laikysenos korektorių?

Laikysenos korektorių gali nešioti praktiškai visi norintys pagerinti savo laikyseną. Be to, jie ypač naudingi tiems, kurie kenčia nuo nugaros, kaklo ar pečių skausmų, ypač dėl to, kad šiuos skausmus gali sustiprinti prasta laikysena.

Laikysenos korektoriai gali padėti sumažinti svirduliavimą, kuris yra viena iš pagrindinių apatinės nugaros ir stuburo įtampos priežasčių.

Stuburo problemos gali sukelti daugybę įvairių sveikatos problemų, o laikysenos korektorių dėvėjimas taip pat gali užkirsti kelią šioms problemoms. Tai ypač pasakytina apie žmones, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami prie kompiuterio.

Nešioti laikysenos korektorių gali praversti ir sportininkams. Kultūristams rekomenduojama nešioti laikysenos korektorių, kad jie išlaikytų gerą laikyseną keldami didelius svorius. Tai pasakytina ir apie žmones, kurie darbe turi kelti sunkius daiktus.

Įvairių tipų laikysenos korektorius

Laikysenos korektoriai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, kurių dauguma yra tamprios, pavyzdžiui, elastanas ir guma. Jie taip pat gali būti pagaminti iš neelastingų medžiagų, tokių kaip medvilnė.

Korektoriai

Laikysenos korektoriai yra įvairių formų ir dydžių ir gali būti dėvimi įvairiais būdais. Šios specifikacijos labai priklauso nuo pasirinkto korektoriaus tipo. Štai keletas dažniausiai naudojamų laikysenos korektorių tipų:

 • Visos nugaros korektorius

Nugaros petnešos reikalauja šiek tiek priprasti, bet yra vienas iš labiausiai paplitusių laikysenos korektorių tipų. Paprastai jie telpa ant pečių ir stumiasi į stuburo vidurinę sritį, kad ištiesintų viršutinę stuburo dalį ir kaklą, kad pečiai galėtų atsitraukti.

 • Pečių korektorius

Voriukas nugarai padeda ištaisyti laikyseną nuo stuburo pagrindo. Jie puikiai tinka žalingiems įpročiams ištaisyti, o ne konkrečiam sužalojimui. Tokio tipo breketus dažniausiai nešioja žmonės, kurie ilgą laiką sėdi prie stalo.

 • Juosmens korektorius

Juosmens korektorius puikiai tinka žmonėms, jaučiantiems diskomfortą apatinėje nugaros dalyje, ties juosmeniu. Koreguoklis neleidžia žmogui sulinkti taip laikydamas tiesią apatinės nugaros laikyseną.

 • Nėščiųjų korektorius pilvui

Pilvą palaikantis diržas nėščiosioms skirtas besilaukiančioms moterims. Moterims, kurioms skaudą nugarą nuo išsipūtusio pilvo padės būtent šis koreguoklis.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis laikysenos korektorių

Vienintelis būdas įsigyti tinkamą laikysenos korektorių yra atsižvelgti į savo individualius poreikius. Štai keletas specifikacijų, į kurias reikia atkreipti ypatingą dėmesį renkantis galutinį pasirinkimą:

 • Dydis

Nors galite manyti, kad vieno dydžio laikysenos korektorius yra geriausias pasirinkimas, jie dažnai skirti žmonėms, kurie atitinka labai specifinį kūno išmatavimų diapazoną.

Jei esate ypač mažas, aukštas, žemas ar didelis, galite pastebėti, kad šie korektoriai neatliks jiems skirto darbo. Jei pasirenkate vieną iš šių modelių, patikrinkite įrenginio tempimą.

Kita vertus, galite pasirinkti įvairių įprastų dydžių laikysenos korektorių, pavyzdžiui, mažą, vidutinį arba didelį. Tai ypač geri laikysenos korektoriai, jei ketinate numesti ar priaugti svorio dėl tam tikros sportinės veiklos ar kito renginio.

 • Medžiaga

Kaip minėta aukščiau, laikysenos korektoriai yra iš įvairių medžiagų. Labiausiai paplitę tipai yra elastanas, likra, lateksas, guma ir medvilnė.

Spandekso, likros ir latekso modeliai yra labai patvarūs ir lengvai prižiūrimi. Tačiau kai kurie žmonės gali patirti bėrimų ir kitokio odos sudirginimo, kai ilgą laiką yra veikiami latekso.

Guminiai modeliai paprastai yra vieni pigiausių. Nors jie nėra tokie patvarūs kaip pirmiau minėti kolegos, jie vis tiek laikosi ilgą laiką. Turėkite omenyje, kad guma yra įgytas kvapas ir prieš pirkdami turite būti tikri, kad galite su ja gyventi.

Medvilniniai laikysenos korektoriai yra patvarūs ir lengvai prižiūrimi, nes paprastai tinka skalbimo mašinai. Jie taip pat itin patogūs.

Atkreipkite dėmesį, kad jie neišsitampo ir gali sugerti prakaitą, vadinasi, nėra idealūs sportuojant ar tiems, kurie juos dėvi sunkiam darbui.

 • Palaikymas ir komfortas

Renkantis laikysenos korektorių, pagrindinis prioritetas turėtų būti patogumas ir palaikymas. Juk jei visą dieną nešioji korektorių, turi jame jaustis gerai.

Verta paminėti, kad jei nesijaučiate patogiai naudodamas laikysenos korektorių, greičiausiai nustosite jį naudoti, kol nepajusite kokių nors gyvenimą keičiančių rezultatų. Nespręskite apie savo paramą pagal tai, kaip ji atrodo, nes kai kurie mažiau glostantys modeliai dažnai gali būti geriausi.

Pasirinkite modelį, kuriame yra reguliuojami dirželiai arba elastingos dalys, kurios tinka jūsų rėmui. Taip pat turėtumėte užtikrinti, kad pasirinkta medžiaga nedirgins jūsų odos ilgai naudojant.

 • Reguliuojamumas

Turintys galimybę koreguoti laikysena reguliatorius atliks didžiulį skirtumą į savo patirtį nešioti jį. Jei pasirenkate korektorių, kuris nėra pritaikytas jūsų kūno formoms, įsitikinkite, kad jis yra su reguliuojamais dirželiais, kad išvengtumėte diskomforto.

 • Naudojimo paprastumas

Jūsų laikysenos korektorių turi būti lengva užsidėti, nusiimti ir reguliuoti pagal jūsų pageidavimus. Jei jūsų korektorius trukdo, nesijausite linkę jo nešioti.

Nors daugelyje šiuolaikinių modelių yra daug funkcijų, prie jų iš tikrųjų gali būti sunku priprasti, todėl prieš galutinai pasirinkdami įsitikinkite, kad žinote apie visas jūsų laikysenos korektoriaus funkcijas.

Saugos priemonės, kurių turėtumėte imtis naudodami laikysenos korektorių

Kaip ir kitus su sveikata susijusius gaminius, laikysenos korektoriai turi būti naudojami laikantis atsargumo priemonių. Jei jie naudojami netinkamai, jie gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Kad nepablogintumėte savo sužalojimo ar būklės, čia pateikiamos kelios atsargumo priemonės, į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį:

 • Laikysenos korektoriai negali būti dėvimi 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia žinoti apie laikysenos korektorius, yra tai, kad jie nėra skirti nešioti visą dieną, kiekvieną dieną. Šios atramos sistemos yra skirtos treniruoti raumenis, kad jie ištaisytų nugarą, o ne visiškai perimti iš jūsų raumenų.

Korektoriai

Per ilgai naudodami laikysenos korektorių galite pabloginti savo būklę. Taip pat galite pastebėti, kad jūsų oda sudirgsta ir pradeda kentėti nuo kitų neigiamų simptomų kitose kūno vietose.

 • Pasitarkite su gydytoju, jei simptomai išlieka

Nors laikysenos korektorius yra puiki pagalba, kai reikia malšinti nugaros, kaklo ir pečių skausmus, jį reikia naudoti kartu su gydytoju.

Svarbu, kad naudotumėte laikysenos korektorių dėl tinkamų priežasčių. Pasitarkite su gydytoju ir atkreipkite dėmesį į tai, kaip simptomai reaguoja į jo vartojimą.

 • Užtikrinkite, kad laikysenos korektorius neribotų jūsų judesių

Jūsų laikysenos korektorius neturėtų trukdyti jūsų fiziniam aktyvumui. Nors prie jų reikia šiek tiek priprasti, turėtumėte netrukdomai eiti pagal savo kasdienybę . Jei laikysenos korektorius apriboja jūsų judesių diapazoną, sureguliuokite jį ir, jei reikia, sumažinkite įtampą.

Apribodami nugaros, kaklo ar pečių judesius, galite sukelti naujų problemų, susijusių su savo ir taip silpna būkle. Jei naudojate jį tam tikroms sporto ar darbo pareigoms, ribojantis korektorius gali trukdyti jūsų veiklai.

Užtikrinkite, kad laikysenos korektorius neribotų jūsų judesių

Tai, kaip prižiūrėsite ir valysite laikysenos korektorių, visiškai priklausys nuo pasirinktos atramos tipo ir medžiagos, iš kurios jis pagamintas.

Guminius laikysenos korektorius lengva prižiūrėti, nes juos galima švariai nuvalyti kriauklėje ir nesugeria prakaito ar kitų kvapų. Be to, jie neturi būti veikiami ilgai saulės spindulių ir, žinoma, gali ištirpti, kai paliekami ant karštų paviršių.

Elastinės medžiagos ir medvilnės atraminiai įtaisai dažnai tinka skalbimo mašinoms, tačiau prieš tai darydami turite perskaityti gamintojo nurodymus. Juos lengva valyti, tačiau laikui bėgant gali sugerti nemalonius kvapus.

Jūs visada turėtumėte laikyti laikysenos korektorių nuo naminių gyvūnėlių ir vaikų. Galiausiai, nesidalykite savo laikysenos korektoriumi su draugu ar šeimos nariu, nes juos turėtų naudoti tam skirtas asmuo.

Pagaliau…

Išsirinkti laikysenos korektorių gali būti sunku. Svarbu atsižvelgti į visa tai, kas išdėstyta pirmiau, kad pasirinktumėte modelį, atitinkantį jūsų konkrečius poreikius ir simptomus. Taip pat turite užtikrinti, kad jis būtų patogus ir lengvai prižiūrimas.

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

Žiemos nuolaidos iki 40% | 14 dienų grąžinimo garantija | Nemokamas siuntimas nuo 40€

X