Kaip ištiesinti laikyseną?

laikysena

Kaip ištiesinti laikyseną?

Kas yra gera laikysena?

Laikysena yra tai, kaip jūs sėdite ar stovite. Gera laikysena teisingai pastato kūną ir užtikrina, kad jūsų svoris būtų tolygiai subalansuotas. Tai reiškia, kad skeletas, raumenys ir raiščiai nėra pernelyg įtempti.

Gera laikysena užtikrina, kad jūsų stuburas laikomas tiesiai. Jis taip pat išlaiko raumenis kiekvienoje stuburo pusėje stiprius ir gerai subalansuotus. Tai padės išvengti nugaros skausmo ir gali padaryti jus judresnius ir mažiau pavargusius.

Sėdint ir stovint reikia stengtis palaikyti taisyklingą laikyseną. Įsitikinkite, kad atsipalaiduojate ir kvėpuojate normaliai.

Taisyklinga laikysena nereiškia būti standžiam ar įsitempusiam. Turėtumėte laisvai ir lanksčiai stovėti su:

  • Tiesia nugara
  • Pakelta galva, smakras aukštyn, žiūrėti tiesiai į priekį
  • Pečiai atsipalaidavę, nuleisti
  • Įtemptas pilvas
  • Svoris tolygiai subalansuotas ant jūsų dviejų kojų
  • Keliai tiesūs

Kai sėdite, jūsų nugara turėtų būti atremta į kėdės atlošą. Jūsų keliai turėtų būti stačiu kampu, ant grindų. Svarbu nekryžiuoti kojų.

Geros laikysenos praktikavimas padės išvengti diskomforto, pavyzdžiui, raumenų, nugaros ir kaklo skausmų.

Kas lemia prastą laikyseną?

Laikysenos problemas taip pat gali sukelti sąlygos, kurios susilpnina vieną ar daugiau kūną palaikančių struktūrų. Šios struktūros yra jūsų: Kaklas, Pečiai, Stuburas, Klubai, Nugaros raumenys, Pilvas

Kai kuriais atvejais žmonės gimsta su genetinėmis sąlygomis, turinčiomis įtakos stuburo ir klubų formai. Tai gali turėti įtakos laikysenai nuo gimimo. Tokios sąlygos gali būti valdomos siekiant sumažinti žalingą poveikį, kurį jos gali turėti laikysenai laikui bėgant.

Kitais atvejais traumos dėl sporto ar kitos veiklos gali paveikti jūsų laikyseną, nes kūnas apsisaugo nuo didesnių sužalojimų, pavyzdžiui, šlubuojant, kai susižeidėte koją.

Dažnai mūsų laikysena keičiasi dėl mūsų atliekamo darbo ar kitos veiklos, dėl kurios per daug naudojamos skirtingos kūno dalys.

Nepakankamas laikysenos palaikymas ar retas sportas taip pat gali būti problema. Pavyzdžiui, silpni nugaros raumenys abiejose stuburo pusėse gali paveikti mūsų gebėjimą išlaikyti gerą laikyseną. Tas pats taikoma ir pilvo raumenims.

Daugeliui žmonių sėdint daug valandų kiekvieną dieną ištisus metus, raumenys ir raiščiai įsitempia arba tampa silpnesni. Tai taip pat gali sukelti prastą laikyseną.

Taisyklinga laikysena

Bendrieji patarimai, kaip pagerinti laikyseną

Reguliariai mankštinkitės – net 30 minučių trumpios mankštos per dieną išlaikys jūsų kūną elastingą ir aktyvų. Tai taip pat padės pagerinti bendrą sveikatą.

Švelnūs pratimai, tokie kaip jogos ir pilateso pratimai, padeda sustiprinti atraminius nugaros ir skrandžio raumenis. Šie pratimai gali padėti koreguoti laikyseną. Susikoncentruokite ties šerdies (liemens ir dubens) raumenų stiprinimu.

Skirkite 10 minučių per dieną atlikdami paprastus tempimo pratimus, kad pagerintumėte laikyseną.

Stovėkite iškėlus galvą. Tai reiškia ištiesinti stuburą, nuleisti pečius į natūralią poilsio padėtį ir švelniai įtempti pilvo raumenis.

Atlikite paprastus galvos judesius, kad atlaisvintumėte įtemptus kaklo raumenis, kurie gali trukdyti gerai laikysenai. Pabandykite švelniai judinti galvą mažais apskritimais arba iš priekio į galą ir iš vienos pusės į kitą.

Kartą per dieną atsigulkite ant žemės dvi ar tris minutes. Atlikite šį pratimą nenaudodami jokių pagalvėlių ar atramos ir atsipalaiduokite. Tai leis jūsų kūnui prisitaikyti prie natūralios poilsio padėties ir padės koreguoti laikyseną.

Dėvėkite lygius, gerai prigludusius batus, kad padėtumėte tolygiai paskirstyti svorį.

Įsitikinkite, kad keliate naudodami klubus, kelius ir šlaunis, o nekeliate iš nugaros.

Laikysenos korektoriai yra populiarus būdas kovojant su kūprinimusi ar nugaros skausmais, kurie kyla dėl blogos laikysenos. Laikysenos koreguokliai sukurti tam, kad žmonėms, kurie patys nesugeba palaikyti taisyklingos laikysenos didžiąją dalį laiko, padėtų ištiesinti laikyseną ir pamiršti kylančius nugaros, pečių, kaklo ar kitus skausmus

Kaip pagerinti laikyseną namuose

Sėdėdami stenkitės nekryžiuoti kojų, nes tai gali pertempti vieną kojų raumenų pusę. Tai gali pakeisti jūsų stuburo išsidėstymą laikui bėgant, ypač jei visada sukryžiate kojas taip pat.

Nepraleiskite per ilgai sėdėdami ant žemų sofų ar labai minkštų kėdžių.

Miegodami stenkitės naudoti vieną tvirtą pagalvę. Tai gali užkirsti kelią kaklo skausmo atsiradimui. Geriausia gulėti ant šono sulenkus kelius. Įsitikinkite, kad turite ir atraminį čiužinį.

Būkite atsargūs nešdami sunkius daiktus, pavyzdžiui, maišus su knygomis, kompiuterinę įrangą ar pirkinius. Įsitikinkite, kad krepšių svorį tolygiai paskirstote abiejose kūno pusėse. Kuprinė tolygiai paskirsto svorį ant pečių.

Jei esate slaugytojas ir daug laiko praleidžiate keldami, stumdydami ar nešiodami globojamą asmenį, pasirūpinkite savo laikysena. Teisingai užsiimkite tokia fizine veikla.

Kaip pagerinti laikyseną darbe

Sėdėdami laikykite nugarą tiesią, o pėdas laikykite ant žemės. Stenkitės išlaikyti kelius ir klubus lygiai. Jums gali prireikti atramos kojoms, kad klubai ir keliai būtų lygūs. Jei sėdite ilgą laiką, apatinę nugaros dalį turėtumėte atremti į kėdės atlošą. Tai galima padaryti naudojant mažą susuktą rankšluostį arba komercinį gaminį, kurį galite rasti mūsų parduotuvėje – www.laikysena.lt/

Taip pat specialistai rekomenduoja laikysenos korektorius, kurie gali padėti ir palikyti tiesią laikyseną, kai patys pamirštame ar linkstame prie kompiuterio. Viso to išvengti galima su pečių arba visos nugaros korektoriais. Jie su petnešų pagalba suveržia pečius taip, kad jie būtų taisyklingoje padetyje ir neleidžia kūprintis.

Venkite ilgą laiką sėdėti susikūprinę, pavyzdžiui, kai naudojatės nešiojamuoju ar staliniu kompiuteriu. Įsitikinkite, kad reguliariai atsikeliate ir judate, kad pakeistumėte savo kūno padėtį.

Jei jūsų darbas susijęs su daug pasikartojančių užduočių arba kėlimo ir lenkimo, paklauskite savo darbdavio, kaip išmokti kelti ir nešti sunkius, didelių gabaritų ar nepatogius daiktus.

Jei daug laiko praleidžiate prie telefono, kyla pavojus, kad telefoną laikysite su galva prie peties. Padėjus telefoną ant peties, galite pasukti kaklą, o telefoną laikyti vietoje. Tai neigiamai paveiks jūsų laikyseną ir gali kilti kaklo skausmas. Galbūt ausinės yra patogesnės.

Kaip pagerinti laikyseną vairuojant

Įsitikinkite, kad jūsų automobilio sėdynė ir galvos atrama yra tinkamoje padėtyje, kad vairavimas būtų saugus ir patogus.

Vairas turi būti sureguliuotas taip, kad jis būtų krūtinės, o ne veido lygyje. Laikykite rankas sulenktas, o nykščius laikykite ant vairo krašto. Sėdynę laikykite vertikaliai, kad nugara ir pečiai būtų paremti. Sėdėkite giliai į sėdynę, kaire koja sutvirtindami kūną. Atlikite tai, kad pagerintumėte laikyseną ilgai keliaujant.

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

Žiemos nuolaidos iki 40% | 14 dienų grąžinimo garantija | Nemokamas siuntimas nuo 40€

X