Laikysenos Tipai ir Gydymas

Taisyklinga laikysena

Laikysenos Tipai ir Gydymas

„Laikysenos tipai ir gydymas“

Kokie yra laikysenos tipai ir kaip juos atpažinti? Bet pirma kas yra ta laikysena? Laikysena yra Jūsų kūno padėtis, kai stovite arba sėdite. Pagal tai galima nustatyti kaip Jūsų stuburas yra suderintas su Jūsų galva, pečiais ir klubais.

Išrinkti ,,tobulą” laikyseną yra neįmanoma taip pat kaip ir apibūdinti tobūlą kūną, atsižvelgiant į tai, kad visų kūnų struktūra ir genetika yra unikali. Vietoj žodžio ,,tobula’’ tikslingiau būtų vartoti žodžį ,,gera” laikysena, kurią apibūdina neutrali stuburo padėtis, kurioje Jūsų raumenų grupės, sąnariai ir raiščiai yra išsidėste taip, kad sumažintų jiems tenkantį stresą, išlaikytų Jūsų kūno lankstumą, sumažintų nuovargį ir padėtų palaikyti pusiausvyrą.

Jei Jūsų neutrali stuburo padėtis pakinta, tai gali sukelti:

Nevalingus ir ilgalaikius raumenų ar sąnarių įsitempimus kas gali sukelti galvos nugaros pečių bei kaklo skausmus.

Išauga rizika patirti traumą mankštos, darbo ar kitos veiklos metu

Šiais laikais netaisiklinga laikysena yra gan dažna problema, kuri gali turėti didelės įtakos Jūsų išvaizdai, pasitikėjimui savimi ir bendrai savijautai. Gera žinia ta, kad savo laikyseną galite pagerinti pratimais ar laikysenos korektoriais.

Žemiau rasite keturis dažniausius netinkamos laikysenos tipus ir patarimus kaip galite juos ištaisyti ar kompensuoti.

Laikysenos Tipai

Dažnai mes išiugdome mūsų laikysėną bloginančius įpročius to net nepastebėdami. Pavyzdžiui ilgą laiką būdami pasilenkę žiūrėdami į maža ekraną, susikuprinę sedėdami kedėje ar netaisiklingai nešiodami sunkią kuprinę. Taip pat įtakos gali turėti ir ofisinis darbas kuomet didžiąją laiko dalį praleidžaime sedėdami kedėje ir neišlaikome taisiklingos kuno padeties.

Po kurio laiko visi šie veiksniai gali privesti prie stuburo iškrypimų.

Antsvoris, nėštumas, prastos kokybės batai ar dažnas aukštakulnių avėjimas taip pat gali prisidėti prie laikysenos pablogėjimo.

Įtakos gali turėti ir genetika ar gimdymo metu patirta trauma. Genetiškai išsivysčiusi skoliozė (stuburo iškrypimas) ar kojų ilgių skirtumas gali paveikti Jūsų laikyseną.

Taisyklinga laikysena

1. Galvos išsikišimas į priekį

Ši laikysenos problema atsiranda tuomet kai Jūsų ausys yra išsikišusios vertikalios kūno linijos atžvilgiu. Jei Jūsų kūno pozicija yra normali, Jūsų ausys ir pečiai bus išsidėste vertikalioje kūno vidurio linijoje.

Techninis kaklas, tekstinis kaklas ir „vėplakaklis“ yra kiti galvos laikysenos į priekį pavadinimai. Šį laikystenos sutrikimą gali sukelti dažnas kaklo lenkimas į priekį ir žemyn žiūrint į mobilujį telefoną, kompiuteį ar vairuojant automobilį. Taip pat tai gali paskatinti senejimo procesas kuomet žmogus praranda raumenų masę viršutinėje kūno dalyje.

2. Kifozė

Kifozė tai perdėtas viršutinės nugaros dalies išlinkimą, kai pečiai suapvalėja ir išlinksta į priekį.

Osteoporozė yra kaulų retėjimas. Ji gali paskatinti pečių suapvalėjimą kuomet senstant silpsta Jūsų stubo kaulai. Dažniausiai osteoporozė atsiranda vyresnio amžiaus moterims. Kitos su amžiumi susijusios priežastys gali būti stuburo diskų ar slankstelių degeneracija.

Jaunesnio amžiaus žmonėms kifozė gali išsivystyti dėl poliomielito ar Scheuermanno ligų, infekcijos arba chemoterapijos ar spinduliuotės skirtos vėžiui gydyti.

3. Lordozė

Lordozė arba hiperlordozė – tai stuburo išlinkimas į priekį ties juosmeniu.

Žvelgiant iš šono, juosmuo yra C raidės formos, tačiau sergant lordoze šis išlinkimas yra padidėjęs. Žmogus, turintis lordozę dažnai atrodo tarsi atsikišusiais sėdmenimis.

Lordozė gali išsivysti dėl per ilgo laiko tarpsnio praleidžiamo sėdimojoje padėtyje. Perteklinis sedėjimas gali susilpninti jūsų pilvo raumenis, galite jausti skausmą sėdmenų skrityje taip pat ilgą laiką sėdint ir Jūsų nugaros raumenims bunant visados įsitempus jie pradeda silpti. Abiejais atvėjais svarbiausi nugarą stabilizuojantys raumenys tampa silpni.

Kitos lordozės išsivystimo priežastys gali būti nutukimas, fizinė trauma, neoroimunologiniai sutrikimai bei stuburo ir slankstelių anomalijos.

4. Plokščia nugara

Plokščia nugara tai laikysenos tipas, kuomet jūsų apatinė stuburo dalis praranda savo naturalų linkį. Jūsų apatinė nugaros dalis atrodo tiesi, o jūs visu kūnų palinkstate į priekį.

Su šiuos stuburo iškrypimu yra gimstama arba gali išsivystyti po kai kurių operacijų ar degeneracinių stuburo ligų, įskaitant ankilozinį spondilitą (uždegiminį artritą), disko degeneraciją ir slankstelių suspaudimą.

Turintiems šią laikysenos problemą gali būtį skausminga ilga laiką praleidžian stovint.

Kiti laikysenos tipai

 • Kyšantis smakras. Sėdint ant per žemos kėdės ir lenkiantis į prieki, kad geriau matytume, ar ilgą laikotarpį būnant atlošus galvą, bandant žiūrėti per aukštai pakabintą televizorių, smakras gali labiau išsikišti į priekį.
 • Nelygūs pečiai ar klubai. Stovėdami galite pakrypti į vieną pusę taip pat jei viena koja ilgesnė už kitą tai gali turėti įtakos jūsų eisenai.
 • o Karinio stiliaus laikysena. Kuomet jūsų nugara yra tiesi, o krūtinė – išsikišusi į priekį.

Kokie yra geriausi laikysenos tipai?

Optimali arba efektyviausia laikysena yra tokia, kuomet jūsų stuburas yra suderintas su galva ir galūnėmis. Būtent tai reiškia frazė „stovėti tiesiai“.

Fiziškai, tinkamas stuburo išsidėstymas turėtų apsaugoti Jus nuo netikėtų traumų ar streso kuris galetų sukeltis slankstelių ir raumenų degeneracija. Tokia kūno padėtis leidžia Jums kazdienius darbus atlikti efektyviau.

Blogos laikysenos pasekmės

Netinkami laikysenos tipai gali sukelti daugybę fizinių problemų – nuo nugaros skausmo iki apatinio žandikaulio sąnarių skausmo, pusiausvyros stokos ir pėdų iškrypimo.

1. Galvos išsikyšimas į priekį

Šios laikysenos neigiami efektai svyruoja nuo kaklo ar galvos skausmų, padidinto įsitempimo jausmo pečių zonoje iki tam tikrų kūno vietų paralyžiaus (labiausiai būdinga vyresnio amžiaus žmonėms).

,,Tekstinis kaklas” įtempia raumenis ir juos remiančius raiščius ir sausgysles priekinėje kaklo dalyje bei ištempia užpakalinės kaklo dalies raumenų struktūrą.

Nedidelis 2019 m. tyrimas, kurį surengė grupė studentų, parodė, kad tokia kūno laikysena mažina krutinės ląstos (stuburo vidurio) mobilumą, o tai silpnina kvėpavimą.

2014 m. atlikto tyrimo rezultatai padėjo apskaičiuoti kaklo palinkimo į priekį skirtingais laipsniais apkrovą stuburui svarais.

Neutralioje padėtyje jūsų galva sveria nuo 10 iki 12 svarų. Kai jūsų galva yra palinkusi į priekį 15 laipsnių, apkrova jūsų stuburui padidėja iki 27 svarų. 45 laipsnių palinkimas į priekį padidina apkrovą iki 49 svarų, o 60 laipsnių – iki 60 svarų.

2. Kifozė

Kifozė yra kiek ekstremalesnė galvos laikysenos forma. Nuo to, kiek esate susigūžę, priklauso jūsų skausmo ir disfunkcijos lygis, kurį patirsite dėl šio iškrypimo.

Kai esate stipriai susikėlęs, atsiranda sunkumų vaikščioti ir smarkia padidėja rizika griuti ir patirti traumą. Vyresnėms moterims, sergančioms hiperkifoze, kaulų lūžių rizika padidėja 70 procentų.

Kifozė paveikia vyresnio amžiaus žmonių mobilumą. Manoma, kad kifozė paveikia 20–40 procentų vyresnio amžiaus vyrų ir moterų.

3. Lordozė

Lordozė gali sukelti intensyvius nugaros skausmus, kurie gali turėti įtakos jūsų gebėjimui judėti.

Lardozė taip pat padidina nugaros ir klubų bei kitų raumenų ir kaulų trauma riziką. Taip pat gali sukelti kaklo ir apatinės nugaros dallies zonų skausmus.

4. Plokščia Nugara

Dėl plokščios nugaros gali būti sunku atsistoti be skausmo jaučiamo šlaunų ir dubens srityje. Taip pat gali skaudėti kaklą ir nugarą.

Nuo ilgo laiko praleidžiamo stovėjimo pozicijoje galite pradeti jausti intensyvų skausmą bei padidintą nuovargį. Kojų skausmas ir silpnumo jausmas gali sukelti sunkumų vaikštant.
Taisyklinga laikysena

Kaip koreguoti laikyseną?

Pirmas žingsnis koreguojant laikyseną yra atpažinti kasdienius įpročius, kurie gali turėti įtakos jūsų stovėjimui, sėdėjimui ar gulėjimui. Kitaip tariant, atkreipkite dėmesį į tai, ką darote kasdienėje veikloje.

Kartais „gydymas“ yra paprastas:

 • Įsigykite nauja kėdę ir pabandykite pakeisti savo sėdėjimo būdą.
 • Pakeiskite padėtį, kurioje žiūrite į savo mobilųjį telefoną.
 • o Nusipirkti naują čiužinį.
 • Išbandykite Taisyklingos Laikysenos Korektorius

Norint pagerinti laikyseną galite:

Vietoj aukštakulnių rinkitis plokščią, pleištą ar kitą labiau prilaikančią avalynę.

Giliau kvėpuokite.

Treniruokitės taisyklingą vaikščiojimą.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Jei jūsų laikysena jus vargina, yra pastebimai problemiška arba įtakoja jūsų pasitikėjima savimi, kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą, kad išsiaiškintumėte, kas sukelia problemą. Jie diagnozuos jūsų individualią situaciją ir nustatys geriausią gydimo būdą.

Tampymo pratimai

Jei problema nėra labai rimta, gydytojai gali patarti apsilankyti pas kineziterapeutą. Kineziterapeutas gali padėti sukurti rutiną tempimų ir pratimų, skirtų raumenų grupėms stiprinti, kuri padės tinkamai stovėti ar sėdėti. Joga taip pat gali padėti.

Fizinis terapeutas gali patikrinti jūsų laikyseną ir stebėti, ar teisingai atliekate pratimus.

Taip pat yra daug pratimų ir tempimo procedūrų, kurios yra naudingos laikysenai ir pusiausvyrai.

Laikysenos korektoriai

Esant tam tikroms laikysenos problemoms, gydytojas arba fizioterapeutas gali patarti naudoti laikysenos koregavimo prietaisus. Pavyzdžiui, laikysenos koreguokliai gali padėti sumažinti hiperkifozę. Arba vitpadžiai gali suvienodinti kojų ilgį, pagerinti eiseną ir padėti stovėti tiesiau. Taisyklingos laikysenos korektoriai siūlomi išbandyti kiekvienam, kuris skundžiasi nugaros skausmu ar bloga laikysena. Šie laikysenos korektoriai palaiko taisyklingą laikyseną sėdint, dirbant prie kompiuterio ar žiūrint televizorių. Laikysenos koreguokliai pagerina kraujotaką, laikyseną, kvėpavimą bei pasitikėjimą savimi ir organizmo veiklą. Išbandykite laikysenos korektorius jau dabar ir pamirškite skausmus ir netaisyklingą laikyseną!

Esmė

Tinkamas stuburo išlyginimas, ausų išlaikymas ties vidurio kūno linija, yra efektyviausia laikysena taupant energiją ir neapkraunant raumenų grupių.

Tačiau išsiugdyti įpročius, lemiančius blogą laikyseną, lengva, ypač žmonėms, kurie visą dieną sėdi prie kompiuterio arba valandų valandas žiūri į mobilųjį telefoną.

Senėjimo procesas taip pat gali sukelti kaulų retėjimą ir laikysenos problemas, kuomet prarandate kai kurių raumenų grupių atramas.

Dėl blogos laikysenos stuburas iškrypsta iš neutralios padėties.

Daugumą laikysenos problemų galima išspręsti atsisakius blogų įpročių ir pradėjus tempimo bei stiprinimo pratimus, padedančius atsatyti nusilpusių raumenų grupes.

„Laikysenos tipai ir gydymas“

Kokie yra laikysenos tipai ir kaip juos atpažinti? Bet pirma kas yra ta laikysena? Laikysena yra Jūsų kūno padėtis, kai stovite arba sėdite. Pagal tai galima nustatyti kaip Jūsų stuburas yra suderintas su Jūsų galva, pečiais ir klubais.

Išrinkti ,,tobulą” laikyseną yra neįmanoma taip pat kaip ir apibūdinti tobūlą kūną, atsižvelgiant į tai, kad visų kūnų struktūra ir genetika yra unikali. Vietoj žodžio ,,tobula’’ tikslingiau būtų vartoti žodžį ,,gera” laikysena, kurią apibūdina neutrali stuburo padėtis, kurioje Jūsų raumenų grupės, sąnariai ir raiščiai yra išsidėste taip, kad sumažintų jiems tenkantį stresą, išlaikytų Jūsų kūno lankstumą, sumažintų nuovargį ir padėtų palaikyti pusiausvyrą.

Jei Jūsų neutrali stuburo padėtis pakinta, tai gali sukelti:

Nevalingus ir ilgalaikius raumenų ar sąnarių įsitempimus kas gali sukelti galvos nugaros pečių bei kaklo skausmus.

Išauga rizika patirti traumą mankštos, darbo ar kitos veiklos metu

Šiais laikais netaisiklinga laikysena yra gan dažna problema, kuri gali turėti didelės įtakos Jūsų išvaizdai, pasitikėjimui savimi ir bendrai savijautai. Gera žinia ta, kad savo laikyseną galite pagerinti pratimais ar laikysenos korektoriais.

Žemiau rasite keturis dažniausius netinkamos laikysenos tipus ir patarimus kaip galite juos ištaisyti ar kompensuoti.

Laikysenos Tipai

Dažnai mes išiugdome mūsų laikysėną bloginančius įpročius to net nepastebėdami. Pavyzdžiui ilgą laiką būdami pasilenkę žiūrėdami į maža ekraną, susikuprinę sedėdami kedėje ar netaisiklingai nešiodami sunkią kuprinę. Taip pat įtakos gali turėti ir ofisinis darbas kuomet didžiąją laiko dalį praleidžaime sedėdami kedėje ir neišlaikome taisiklingos kuno padeties.

Po kurio laiko visi šie veiksniai gali privesti prie stuburo iškrypimų.

Antsvoris, nėštumas, prastos kokybės batai ar dažnas aukštakulnių avėjimas taip pat gali prisidėti prie laikysenos pablogėjimo.

Įtakos gali turėti ir genetika ar gimdymo metu patirta trauma. Genetiškai išsivysčiusi skoliozė (stuburo iškrypimas) ar kojų ilgių skirtumas gali paveikti Jūsų laikyseną.

Taisyklinga laikysena

1. Galvos išsikišimas į priekį

Ši laikysenos problema atsiranda tuomet kai Jūsų ausys yra išsikišusios vertikalios kūno linijos atžvilgiu. Jei Jūsų kūno pozicija yra normali, Jūsų ausys ir pečiai bus išsidėste vertikalioje kūno vidurio linijoje.

Techninis kaklas, tekstinis kaklas ir „vėplakaklis“ yra kiti galvos laikysenos į priekį pavadinimai. Šį laikystenos sutrikimą gali sukelti dažnas kaklo lenkimas į priekį ir žemyn žiūrint į mobilujį telefoną, kompiuteį ar vairuojant automobilį. Taip pat tai gali paskatinti senejimo procesas kuomet žmogus praranda raumenų masę viršutinėje kūno dalyje.

2. Kifozė

Kifozė tai perdėtas viršutinės nugaros dalies išlinkimą, kai pečiai suapvalėja ir išlinksta į priekį.

Osteoporozė yra kaulų retėjimas. Ji gali paskatinti pečių suapvalėjimą kuomet senstant silpsta Jūsų stubo kaulai. Dažniausiai osteoporozė atsiranda vyresnio amžiaus moterims. Kitos su amžiumi susijusios priežastys gali būti stuburo diskų ar slankstelių degeneracija.

Jaunesnio amžiaus žmonėms kifozė gali išsivystyti dėl poliomielito ar Scheuermanno ligų, infekcijos arba chemoterapijos ar spinduliuotės skirtos vėžiui gydyti.

3. Lordozė

Lordozė arba hiperlordozė – tai stuburo išlinkimas į priekį ties juosmeniu.

Žvelgiant iš šono, juosmuo yra C raidės formos, tačiau sergant lordoze šis išlinkimas yra padidėjęs. Žmogus, turintis lordozę dažnai atrodo tarsi atsikišusiais sėdmenimis.

Lordozė gali išsivysti dėl per ilgo laiko tarpsnio praleidžiamo sėdimojoje padėtyje. Perteklinis sedėjimas gali susilpninti jūsų pilvo raumenis, galite jausti skausmą sėdmenų skrityje taip pat ilgą laiką sėdint ir Jūsų nugaros raumenims bunant visados įsitempus jie pradeda silpti. Abiejais atvėjais svarbiausi nugarą stabilizuojantys raumenys tampa silpni.

Kitos lordozės išsivystimo priežastys gali būti nutukimas, fizinė trauma, neoroimunologiniai sutrikimai bei stuburo ir slankstelių anomalijos.

4. Plokščia nugara

Plokščia nugara tai laikysenos tipas, kuomet jūsų apatinė stuburo dalis praranda savo naturalų linkį. Jūsų apatinė nugaros dalis atrodo tiesi, o jūs visu kūnų palinkstate į priekį.

Su šiuos stuburo iškrypimu yra gimstama arba gali išsivystyti po kai kurių operacijų ar degeneracinių stuburo ligų, įskaitant ankilozinį spondilitą (uždegiminį artritą), disko degeneraciją ir slankstelių suspaudimą.

Turintiems šią laikysenos problemą gali būtį skausminga ilga laiką praleidžian stovint.

Kiti laikysenos tipai

 • Kyšantis smakras. Sėdint ant per žemos kėdės ir lenkiantis į prieki, kad geriau matytume, ar ilgą laikotarpį būnant atlošus galvą, bandant žiūrėti per aukštai pakabintą televizorių, smakras gali labiau išsikišti į priekį.
 • Nelygūs pečiai ar klubai. Stovėdami galite pakrypti į vieną pusę taip pat jei viena koja ilgesnė už kitą tai gali turėti įtakos jūsų eisenai.
 • o Karinio stiliaus laikysena. Kuomet jūsų nugara yra tiesi, o krūtinė – išsikišusi į priekį.

Kokie yra geriausi laikysenos tipai?

Optimali arba efektyviausia laikysena yra tokia, kuomet jūsų stuburas yra suderintas su galva ir galūnėmis. Būtent tai reiškia frazė „stovėti tiesiai“.

Fiziškai, tinkamas stuburo išsidėstymas turėtų apsaugoti Jus nuo netikėtų traumų ar streso kuris galetų sukeltis slankstelių ir raumenų degeneracija. Tokia kūno padėtis leidžia Jums kazdienius darbus atlikti efektyviau.

Blogos laikysenos pasekmės

Netinkami laikysenos tipai gali sukelti daugybę fizinių problemų – nuo nugaros skausmo iki apatinio žandikaulio sąnarių skausmo, pusiausvyros stokos ir pėdų iškrypimo.

1. Galvos išsikyšimas į priekį

Šios laikysenos neigiami efektai svyruoja nuo kaklo ar galvos skausmų, padidinto įsitempimo jausmo pečių zonoje iki tam tikrų kūno vietų paralyžiaus (labiausiai būdinga vyresnio amžiaus žmonėms).

,,Tekstinis kaklas” įtempia raumenis ir juos remiančius raiščius ir sausgysles priekinėje kaklo dalyje bei ištempia užpakalinės kaklo dalies raumenų struktūrą.

Nedidelis 2019 m. tyrimas, kurį surengė grupė studentų, parodė, kad tokia kūno laikysena mažina krutinės ląstos (stuburo vidurio) mobilumą, o tai silpnina kvėpavimą.

2014 m. atlikto tyrimo rezultatai padėjo apskaičiuoti kaklo palinkimo į priekį skirtingais laipsniais apkrovą stuburui svarais.

Neutralioje padėtyje jūsų galva sveria nuo 10 iki 12 svarų. Kai jūsų galva yra palinkusi į priekį 15 laipsnių, apkrova jūsų stuburui padidėja iki 27 svarų. 45 laipsnių palinkimas į priekį padidina apkrovą iki 49 svarų, o 60 laipsnių – iki 60 svarų.

2. Kifozė

Kifozė yra kiek ekstremalesnė galvos laikysenos forma. Nuo to, kiek esate susigūžę, priklauso jūsų skausmo ir disfunkcijos lygis, kurį patirsite dėl šio iškrypimo.

Kai esate stipriai susikėlęs, atsiranda sunkumų vaikščioti ir smarkia padidėja rizika griuti ir patirti traumą. Vyresnėms moterims, sergančioms hiperkifoze, kaulų lūžių rizika padidėja 70 procentų.

Kifozė paveikia vyresnio amžiaus žmonių mobilumą. Manoma, kad kifozė paveikia 20–40 procentų vyresnio amžiaus vyrų ir moterų.

3. Lordozė

Lordozė gali sukelti intensyvius nugaros skausmus, kurie gali turėti įtakos jūsų gebėjimui judėti.

Lardozė taip pat padidina nugaros ir klubų bei kitų raumenų ir kaulų trauma riziką. Taip pat gali sukelti kaklo ir apatinės nugaros dallies zonų skausmus.

4. Plokščia Nugara

Dėl plokščios nugaros gali būti sunku atsistoti be skausmo jaučiamo šlaunų ir dubens srityje. Taip pat gali skaudėti kaklą ir nugarą.

Nuo ilgo laiko praleidžiamo stovėjimo pozicijoje galite pradeti jausti intensyvų skausmą bei padidintą nuovargį. Kojų skausmas ir silpnumo jausmas gali sukelti sunkumų vaikštant.
Taisyklinga laikysena

Kaip koreguoti laikyseną?

Pirmas žingsnis koreguojant laikyseną yra atpažinti kasdienius įpročius, kurie gali turėti įtakos jūsų stovėjimui, sėdėjimui ar gulėjimui. Kitaip tariant, atkreipkite dėmesį į tai, ką darote kasdienėje veikloje.

Kartais „gydymas“ yra paprastas:

 • Įsigykite nauja kėdę ir pabandykite pakeisti savo sėdėjimo būdą.
 • Pakeiskite padėtį, kurioje žiūrite į savo mobilųjį telefoną.
 • o Nusipirkti naują čiužinį.
 • Išbandykite Taisyklingos Laikysenos Korektorius

Norint pagerinti laikyseną galite:

Vietoj aukštakulnių rinkitis plokščią, pleištą ar kitą labiau prilaikančią avalynę.

Giliau kvėpuokite.

Treniruokitės taisyklingą vaikščiojimą.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Jei jūsų laikysena jus vargina, yra pastebimai problemiška arba įtakoja jūsų pasitikėjima savimi, kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą, kad išsiaiškintumėte, kas sukelia problemą. Jie diagnozuos jūsų individualią situaciją ir nustatys geriausią gydimo būdą.

Tampymo pratimai

Jei problema nėra labai rimta, gydytojai gali patarti apsilankyti pas kineziterapeutą. Kineziterapeutas gali padėti sukurti rutiną tempimų ir pratimų, skirtų raumenų grupėms stiprinti, kuri padės tinkamai stovėti ar sėdėti. Joga taip pat gali padėti.

Fizinis terapeutas gali patikrinti jūsų laikyseną ir stebėti, ar teisingai atliekate pratimus.

Taip pat yra daug pratimų ir tempimo procedūrų, kurios yra naudingos laikysenai ir pusiausvyrai.

Laikysenos korektoriai

Esant tam tikroms laikysenos problemoms, gydytojas arba fizioterapeutas gali patarti naudoti laikysenos koregavimo prietaisus. Pavyzdžiui, laikysenos koreguokliai gali padėti sumažinti hiperkifozę. Arba vitpadžiai gali suvienodinti kojų ilgį, pagerinti eiseną ir padėti stovėti tiesiau. Taisyklingos laikysenos korektoriai siūlomi išbandyti kiekvienam, kuris skundžiasi nugaros skausmu ar bloga laikysena. Šie laikysenos korektoriai palaiko taisyklingą laikyseną sėdint, dirbant prie kompiuterio ar žiūrint televizorių. Laikysenos koreguokliai pagerina kraujotaką, laikyseną, kvėpavimą bei pasitikėjimą savimi ir organizmo veiklą. Išbandykite laikysenos korektorius jau dabar ir pamirškite skausmus ir netaisyklingą laikyseną!

Esmė

Tinkamas stuburo išlyginimas, ausų išlaikymas ties vidurio kūno linija, yra efektyviausia laikysena taupant energiją ir neapkraunant raumenų grupių.

Tačiau išsiugdyti įpročius, lemiančius blogą laikyseną, lengva, ypač žmonėms, kurie visą dieną sėdi prie kompiuterio arba valandų valandas žiūri į mobilųjį telefoną.

Senėjimo procesas taip pat gali sukelti kaulų retėjimą ir laikysenos problemas, kuomet prarandate kai kurių raumenų grupių atramas.

Dėl blogos laikysenos stuburas iškrypsta iš neutralios padėties.

Daugumą laikysenos problemų galima išspręsti atsisakius blogų įpročių ir pradėjus tempimo bei stiprinimo pratimus, padedančius atsatyti nusilpusių raumenų grupes.

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

Žiemos nuolaidos iki 40% | 14 dienų grąžinimo garantija | Nemokamas siuntimas nuo 40€

X