Sportinė veikla, kuri gali padėti pagerinti laikyseną ir pagerinti bendrą sveikatą

taisyklinga laikysena

Sportinė veikla, kuri gali padėti pagerinti laikyseną ir pagerinti bendrą sveikatą

„Sportinė veikla, kuri gali padėti pagerinti laikyseną ir pagerinti bendrą sveikatą“

Sportas ne visada turi būti susijęs su linksmybėmis ir malonumais, kuriuos gaunate žaisdami. Sprendimas, kuriuos žaisti, gali būti pagrįstas tikslu. Vienas iš tikslų, kurį galite pasirinkti, galėtų būti Jūsų laikysenos gerinimas, o tai savo ruožtu pagerins Jūsų bendrą sveikatą. Jei sportas pagerina Jūsų laikyseną, tai neleidžia Jums kūprintis. Kūprinimasis sukelia neigiamų reakcijų kaskadą organizme. Pavyzdžiui, jis išjudina organus iš jų natūralios padėties. Kai organas yra tinkamai išsidėstęs, jis gali gauti maksimalią maitinimą iš kraujotakos ir nervų sistemos. Tačiau kai jis išeina iš rikiuotės, jis negaus nei reikiamos mitybos, nei reikalingų nervinių impulsų, kurie sužadina iš to organo kylančią veiklą. Vienas iš blogiausių pasvirimo padarinių yra suspaudimas, atsirandantis krūtinėje. Tai trikdo tinkamą viso kūno aprūpinimą deguonimi. Kai šiek tiek pagalvosite apie šią koncepciją, suprasite, kad deguonis yra pagrindinė maistinė medžiaga, kurios reikia kiekvienai ląstelei, ir ji yra svarbesnė nei vitaminai, mineralai ir visa kita, kuri, Jūsų manymu, reikalinga išgyvenimui.

Ko reikia, kad būtų gera laikysena?

Jūsų kūne yra specifinių raumenų, kurie padeda palaikyti taisyklingą laikyseną, stovėti tiesiai ir aukštai. Jie veikia prieš gravitaciją. Kiti raumenys, veikiantys kartu su laikysenos raumenimis, yra šie:

  • Pilvo raumenys
  • Sėdmenų raumenys
  • Gilūs kaklo lenkai
  • Rombiniai raumenys

Šie raumenys veikia kartu su laikysenos raumenimis ir retai veikia atskirai.

Paimkime pavyzdį apie žmogų, kuris darbo dieną yra susikūpręs prie savo stalo ir pakreipia galvą į priekį. (Čia žmogaus galva yra į priekį, imituojanti vėžlio galvą, kuri yra pirmoji kūno dalis, einanti prieš likusį kūną). padėtis. Gilieji kaklo lenkiamieji raumenys, dantukai priekiniai raumenys, rombiniai ir viduriniai trapeciniai raumenys yra silpni ir netraukia galvos ir viršutinės stuburo atgal, kaip turėtų.

Tikrosios didžiojo krūtinės ir kaklo tiesiklių raumenų skaidulos yra sutrauktoje padėtyje ir pradeda anatomiškai keistis, trumpėti. Ši kūno padėtis sumažina jūsų aprūpinimą deguonimi, o tai turi įtakos viskam jūsų gyvenime – jūsų gebėjimui mąstyti, ištvermei ir bendrai sveikatai.

Kokios sporto rūšys gerina laikyseną

Svarbiausias dalykas norint pagerinti laikyseną sportuojant yra nesirinkti vienos rankos sporto šakų, tokių kaip fechtavimasis, badmintonas, tenisas ir stalo tenisas. Verčiau rinkitės tokias sporto šakas, kurios įtraukia abi kūno puses. Štai keletas variantų:

1. Baletas

Baletas yra sporto šaka uždarose patalpose, todėl dalyvaudami šioje veikloje saulės spinduliai negausite naudos, tačiau vis tiek verta pasitikrinti, nesvarbu, kokio amžiaus esate.

Baletas stiprina daugybę įvairių kūno raumenų, įskaitant išorinius/vidinius įstrižuosius pilvo raumenis, skersinius ir tiesiuosius pilvo raumenis, apatinės nugaros dalies raumenis – erector spinae, serratus posterior, platųjį nugaros raumenis, klubų raumenis – iliopsoas, šoninius sukamuosius raumenis; sėdmenų raumenys – didysis sėdmenis, vidurinis sėdmenis, mažiausias sėdmenis.

Iš šio sąrašo matote, kad jame yra laikysenos ir antrinės laikysenos raumenys. Baletas taip pat yra įdomus ir leidžia jaustis taip, lyg tikrai judėtum ir ištemptum visą kūną.

Lyginant su tokia sporto šaka kaip laipiojimas uolomis, baletas gauna 10 žvaigždučių už laikysenos gerinimo sportą. Laipiodami uolomis įtempsite gastrocnemius ir soleus (blauzdos raumenis), kurie yra svarbūs gerai laikysenai, tačiau kiti pirminiai ir antriniai laikysenos raumenys yra mažai aktyvūs. Laipiojant uolomis pirmiausia naudojami platieji nugaros raumenys ir rankų raumenys; kurie mažai naudingi laikysenai.

2. Plaukimas

Teigiama, kad plaukimo metu naudojami raumenys priklauso nuo smūgio tipo, naudojamo plaukimo metu. Tačiau čia yra diagrama, kurioje lyginami raumenys, naudojami atliekant tris skirtingus plaukimo smūgius; pažiūrėk, ką tu galvoji…

Korektoriai

Iš aukščiau pateiktos diagramos matote, kad visų trijų skirtingų smūgių metu įsijungia tie patys raumenys – nemažai iš jų yra laikysenos ir antrinės laikysenos raumenys. Yra labai mažai skirtumo. Plaukimo metu gaunamas rankų raumenų tonusas yra papildoma nauda, ​​taip pat nauda širdies ir kraujagyslių sveikatai.

3. Pramoginiai šokiai

Šioje uždarų patalpų sporto šakoje gerai ištreniruosite kojų raumenis, ypač stačiakampį stuburą, didžiausią sėdmenį, dvigalvį šlaunies raumenis, gastrocnemius, keturgalvius raumenis, rankų raumenis, trapecinius ir pilvo raumenis. Jums vis dar trūksta psoas raumenų, piriformių ir klubų pritraukiamųjų raumenų.

Sakoma, kad per dvi lėto valso minutes penkiasdešimt kartų sulenksite ir ištiesinsite kelius. Galite tikėtis geresnės laikysenos iš pramoginių šokių, puikaus bendravimo naktimis ir savaitgaliais, o geresni socializacijos įgūdžiai yra susiję su ilgesniu gyvenimu.

4. Kultūrizmas, svorių kilnojimas

Viena iš priežasčių, kodėl laikysena griūva senstant, yra ta, kad kaulai nėra pakankamai įtempti ar spaudžiami. Svorių kilnojimas padidina kaulų įtampą ir verčia juos stiprėti. Jūsų kaulų tankis pagerėja, bet galbūt ne mažiau svarbu yra tai, kad judesiai, kuriuos atliekate šios veiklos metu, sustiprins stačiakampį stuburą, trapeciją, nugaros platųjį raumenį, sėdmenį, dvigalvį šlaunies raumenį, gastrocnemius, padą, užpakalinį blauzdikaulio raumenis, pilvo raumenis, keturračius ir krūtinės raumenis. rankų/pečių raumenys.

Taip, tai sportas uždarose patalpose, bet visada galite įrengti svorio stotis savo nuosavybėje lauke arba garaže. Ir ši sporto šaka yra viena iš nedaugelio, skirta blauzdikaulio užpakaliniam raumeniui.

Vienas iš dalykų, kurį pastebėsite kilnodami svorius, yra tai, kad iškart po treniruotės beveik neįmanoma grįžti į suglebusią laikyseną.

5. Jodinėjimas žirgais

Jodinėjimas yra viena iš nedaugelio sporto šakų, lavinanti dubens ir pritraukiamuosius raumenis. Išlaikyti pusiausvyrą ant žirgo yra iššūkis, ypač kai arklys bėga greičiau, aktyvina stuburo raumenis, pagrindinius raumenis (pilvo raumenis) ir suteikia gerą raumenų tonusą. Jei dirbate aplink tvartą, į lygtį galite įtraukti kitus nugaros raumenis, pvz., pakeldami 50 svarų pašarų maišus. Tai taip pat gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Raumenų lavinimas yra raktas į gerą laikyseną. Ar žinojote, kad dirbant prie stalo yra būdas iš tikrųjų suaktyvinti laikysenos raumenis? Dėl naujų technologijų pažangos galite sėdėti prie kėdės, kuri palaiko jūsų laikysenos raumenų tonusą aštuonias valandas per dieną. Tai reiškia, kad visi papildomi sportiniai pratimai bus „vyšna ant torto“. Peržiūrėkite mūsų kėdes šiandien!

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

Žiemos nuolaidos iki 40% | 14 dienų grąžinimo garantija | Nemokamas siuntimas nuo 40€

X