Visi atsakymai į klausimus apie laikysenos korektorių

laikysenos korektorius

Visi atsakymai į klausimus apie laikysenos korektorių

„ VISI ATSAKYMAI Į KLAUSIMUS APIE LAIKYSENOS KOREKTORIUS“

Kylantys skausmai ir problemos | Laikysenos Korektorius

Diena po dienos valandų valandas praleidžiame susikūprinę prie kompiuterių. Be proto daug laiko praleidžiame sulindę į mobiliuosius įrenginius, naršydami socialinius tinklus, atrašinėdami žinutes ar žaisdami žaidimus. Dirbdami namuose išrandame įvairiausių naujų pozų kuriose jaustumėmės patogiai ir sėdėdami ant namu sofos galėtumėme spausdinti tekstus ar naršyti po internetinius puslapius. Tačiau toks kūno padėties išsidėstymas gali būti labai kenksmingas mūsų laikysenai. Tam yra sukurtas laikysenos korektorius, kuris leidžia Jums pamiršti visas kylančias problemas

Prasidėjus pandemijai, mūsų bendras kūno sudėjimas smarkiai suprastėjo. „Dabartiniai mūsų kasdienių darbų apribojimai, praktiškai, verčia mus didžiąją dienos dalį būti susilenkusiems ar galvą panardinusiems į kompiuterius“, – sako ortopedijos specialistė Christina Rodrigues. „Mes dvidešimt keturias valandas per parą esame įstrigę namuose, viską darome kompiuteriu, o tokios veiklos kaip sporto salė ar net pasivaikščiojimas parke mums nebepasiekiamos“.

Prisideda ir tai, kad visi žmonės iš prigimties yra tingūs. „Jūsų kūnas visuomet suras mažiausiai energijos eikvojimo reikalaujantį kelią, kas su laiku prives jus prie nelabai patrauklios išvaizdos. Suapvalės jūsų pečiai, išsilenks nugara, o galva palinks į priekį.“, – sako Rodrigues. Be to, bloga laikysena gali sukelti didelius skausmus viršutinės nugaros, kaklo, pečių bei apatinės nugaros srityse. Taip pat išauga rizika susižaloti.

Gyvendami pandemijos laikais daugeliui tokia situacija yra pažįstama, todėl rekomenduojame apsvarstyti laikysenos korektorių. Šie įrenginiai būna įvairių formų. Kai kurie atrodo kaip diržai, apjuosiami per pečius arba apatinę nugaros dalį. Būna ir marškinių su specialiomis plokštėmis, kurios yra specialiai suprojektuotos padėti jums nepamiršti suaktyvinti tam tikrų raumenų grupių. Dar kiti turi pagalvėles, kurios prilimpa prie jūsų nugaros ir naudodamos vibracijas ar kitus signalus (pvz., telefono žadintuvą), priminta jums sėdėti tiesiai. Kai kurie turi suderintus netgi pora paminėtų metodų.

Kaip veikia laikysenos korektorius

Visiems laikysenos korektoriams būdinga tai, kad jie skirti pašalinti raumenų disbalansą, atsirandantį, kai ilgą laiką praleidžiame nesveikoje, fiksuotoje padėtyje. Nors priekiniai krūtinės raumenys (krūtinės ląstos) linkę visuomet būti įsitempę, viršutinės nugaros dalies raumenys, įskaitant pečių juostos ir rombinius raumenis, gali būti pertempti. Korektorius padeda suaktyvinti raumenis kurie nebuvo pakankamai įtempti ir suderinti jų įsitemptimo lygį.

„Tai vadinama propriocepcija, kuomet kūnas gauna jutiminį grįžtamąjį signalą, kad kūno raumenys patys pajustų, kokioje taisyklingoje kūno padėtyje jie turi būti.“, – sako Rodrigues. Propriocepcija yra tai, kas padeda jums laisvai manevruoti, leidžia automatiškai vaikščioti neverčiant galvoti apie kiekvieną judesį. Tai leidžia užmerktomis akimis paliesti pirštu nosies galiuką, nueiti laiptais nežiūrint į kiekvieną žingsnį arba taip sėdėti kėdėje, kad iš jos neiškristumėte.

Laikysenos koreguoklis padeda mums tobulinti savo proprioreceptinius pojūčius, ko pasėkoje geriau suvokiame, kaip atrodo gera laikysena ir ką turime daryti, kad pasiektume tokio kūno išsidėstymo. „Jei pradėsiu kūprintis, laikysenos korektorius man praneš, kad esu netinkamoje padėtyje ir turiu ištiesinti savo nugaros raumenis“, – sako Rodrigues. Ilgainiui ši korekcija taps jūsų antra prigimtimi.

Kaip išsirinkti laikysenos korektorių

Duomenų apie tai, kokio tipo korektorius geriausiai veikia, nėra, tačiau anot Rodrigues, bet koks korektorius gali būti naudingas, jei jį tinkamai naudosite ir įtrauksite į savo kasdienę veiklą (ne, neturėtumėte jo dėvėti kuomet miegate). Jei esate pasirengęs išbandyti šiuos laikysenos tobulinimo aparatus, toliau aptarsime keletas dalykų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį prieš naudojant kūno padėties koregavimo prietaisus:

Ar korektorius kurį ruošiatės naudoti padės jūsų silpnoms kūno vietoms? Yra įvairių laikysenos korektorių, skirtų skirtingoms jūsų kūno dalims. Populiariausi yra pečių, apatinės kaklo dalies (vieta kur viršutinė nugaros dalis susilieja su kaklu) ir juosmens stuburo slanksteliu dalies korektoriai. Jei nesate tikri, kurioje kūno dalyje jūsų laikysena kreivinasi, pažiūrėkite į savo laikyseną nuo juosmens į viršų, kad tiksliai nustatytumėte iškrypimo vietą. Ar tavo nugara per daug išsilenkia? Išbandykite korektorių kuris sukurs atramą jūsų juosmeniui. Ar jūsų pečiai pakilę į viršų, ar kaklas išsikiša į priekį? Apsvarstykite, tokį laikysenos korektorių kuris padėtu jūsų pečiams išlikti taisyklingoje pozicijoje. Jei tikrai patys negalite nustatyti kokio laikysenos korektoriau jums reikia, Rodrigues siūlo pasikonsultuoti su kineziterapeutu, kuris padės išsirinkti tinkamą korektorių, atitinkantį jūsų poreikius ir suteiks didžiausią atramą sritims kurioms to labiausiai reikia.

Ar nešiojant laikysenos koreguoklį jaučiatės patogiai? Rinkitės lengvai orą praleidžiančią medžiagą, kuri gerai jaustųsi ant odos ir priglustų prie jūsų kūno. Korektorius neturėtų iškreipti jūsų kūno į nenatūralias padėtis ar pernelyg apspaustų jus ir varžytų jūsų judesius. „Jei korektorius nėra patogus, nebus ir veiksmingas, nes dėl patiriamo diskomforto jo nenešiosite“, – sako Rodrigues.

Ar galite korektorių taisyklingai užsidėti patys? Nieks nenorėtų turėti daikto kuriam užsidėti reikėtų tūrėti daktaro laipsnį. Laikysenos korektorių galite užsidėti, susireguliuoti ir nusiimti visiškai savarankiškai.

Ar gerai atrodo? Pažiūrėkite, kaip korektorius atrodo po jūsų dėvimais rūbais. Greičiausiai norėsite, kad jūsų laikysenos korektorius būtų paslėptas.

Ar korektoriaus kaina atitinka kokybe? Laikysenos korektoriai su techniniu komponentu paprastai yra brangesni nei kitų tipų.

Laikysenos korektorius

Kaip naudotis laikysenos korektoriumi?

Rodrigues rekomenduoja laikysenos korektorių naudoti tik po pora valandų į dieną. Jei korektorių naudosite per ilgai jūsų kūnas taip pripras visados turėti atramą, kad jį nusiėmus pradėsite kūprintis labiau nei prieš tai. „Naudodami korektorių lyg ramentą galiausiai padarysite daugiau žalos nei naudos“, – priduria ji.

Svarbiausia, neplanuokite nuolatos naudoti laikysenos korektorių. Nėra stebuklingo skaičiaus, nurodančio, kiek ilgai turėsite jį dėvėti, bet kai pažvelgsite į veidrodį ir pamatysite visiškai pasikeitusią jūsų laikyseną, tuomet galėsite savo mažą pagalbininką pasakyti viso gero. „Galvok apie tai kaip ant dviračio uždedamus pagalbinius ratukus, kurie jums padeda išmokti laikyti balansą ant dviračio. Juos naudojate iki kol išmokstate važinėtis be jų. Taip pat veikia ir laikysenos korektorius, jis jūsų kūnui padeda palaikyti taisyklingą laikysena iki kol tai padaryti galite be korektoriaus pagalbos“, – sako Rodrigues.

Šiuos prietaisus geriausia naudoti derinant juos su laikyseną stiprinančiais pratimais. Jūsų tikslas yra parodyti savo kūnui, koks jausmas būti tobulai taisyklingoje kūno pozicijoje, ir sustiprinti raumenis, kuriems to reikia. „Esmė yra geriau suvokti, kaip veikia jūsų kūnas, ir suradus optimaliausią išeiti nuosekliai jos siekti“, – sako Rodrigues. „Jūsų tikslas yra suaktyvinti tuos laikysenos ir stabilizuojančius raumenis, kuriuos laikysenos korektorius su laiku jūsų kūną pripratins natūraliai įtempti.“

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

Žiemos nuolaidos iki 40% | 14 dienų grąžinimo garantija | Nemokamas siuntimas nuo 40€

X